Pobierz druk PIT-37 w formacie PDF

PIT-37 – tradycyjny druk do pobrania w formacie PDF. Przeznaczony do wydrukowania, własnoręcznego podpisania i dostarczenia fiskusowi w formie papierowej.

Pobierz

Pobierz aktywny formularz PIT-37 w formacie PDF

PIT-37 – aktywny formularz do pobrania w formacie PDF. Do wypełnienia na komputerze i wysłania do Urzędu Skarbowego w formie elektronicznej (bez ręcznego podpisu).

Pobierz

Czy dochody z dwóch etatów mogę rozliczyć na jednym druku PIT37 - PITy 2014 Program do pobrania z kompletem druków

Pozyskiwanie dochodów za pośrednictwem płatnika w danym roku podatkowym, zobowiązuje podatnika do rozliczenia się z Urzędem Skarbowym z zastosowaniem deklaracji PIT-37. Rozliczenie PIT 2014 sporządzane jest w takiej sytuacji na podstawie przesłanej przez płatnika podatku dochodowego informacji podatkowej PIT-11. PITy 2014 Program pomoże w prawidłowym sporządzeniu deklaracji podatkowej każdego pracownika pracującego na etacie.

 

Warto podkreślić, że rozliczenie PIT 2014 na deklaracji PIT-37 należy złożyć fiskusowi do 30 kwietnia 2015 roku. Można je wysłać pocztą, złożyć osobiście w okienku podawczym w Urzędzie Skarbowym albo przesłać w trybie online za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Dwie prace – jedno rozliczenie podatkowe

Jeśli podatnik zatrudniony jest w dwóch różnych miejscach pracy i uzyskuje dochody opodatkowane na zasadach ogólnych według skali podatkowej za pośrednictwem płatnika, może rozliczyć oba źródła dochodu na tej samej deklaracji podatkowej PIT-37. PITy 2014 Program wskaże, w jaki sposób ująć oba źródła dochodów. Deklaracja PIT-37 stwarza możliwość wspólnego rozliczenia podatkowego razem ze współmałżonkiem lub jako osoba samotnie wychowująca dziecko. Pozwala również na zastosowanie ulg i odliczeń podatkowych. 

  • PIT-37 dla pracowników w ramach pit 2014
  • Dla kogo PIT-37 w pit2014
  • PITy 2014 Program rozliczy dochody pracownika
  • rozliczenie PIT 2014 pracownika
  • jak rozliczyć w pit 2014 dochody osiągane z dwóch etatów?

Dochody z kontraktów menadżerskich - PIT-37 a PITy 2014 Program

Jedną z form zatrudnienia jest zatrudnienie w oparciu o kontrakty menadżerskie. Dochody z kontraktów menadżerskich dostarczają niejednemu z podatników wiele problemów i kłopotów. Jak sobie z nimi poradzić?

Z pozoru wydawać by się mogło, że rozliczenie dochodów osiągniętych w ramach kontraktu menadżerskiego jest sprawą dość prostą. Niemniej jednak w praktyce, sprawa jest bardziej skomplikowana. Wszystko za sprawą interpretacji podatkowych. Zanim jednak zastanowimy się, na jakim druku podatkowym pity 2014 mamy rozliczyć tego rodzaju dochodów, warto zastanowić się nad tym, czym jest kontrakt menadżerski i jakiego rodzaju usługi obejmuje.

Czym jest kontrakt menadżerski?

Dochody z kontraktów menadżerskich to dochody osiągane w ramach tak zwanej umowy o zarządzanie. Umowa tego typu jest umową cywilnoprawną nienazwaną. W jej ramach przekazywane jest danej osobie, czy też podmiotowi gospodarczemu zarządzanie firmą. Celem współpracy w ramach tej umowy jest oczywiście wypracowanie zysków dla firmy, dla której dana jednostka jest zatrudniona. Co prawda rozliczenie roczne 2014 z dochodów dokonywane jest jako rozliczenie dochodów z pracy wykonywanej osobiście, nie mniej jednak najczęściej menadżerowie prowadzą własną działalność gospodarczą.

Czy z pracy na umowę-zlecenie mogę rozliczyć się na PIT37 - Częste pytania o PITy 2014

Podatnicy często mają wątpliwości, czy każdy rodzaj zarobkowania rodzi konieczność rozliczania z fiskusem? Wiele osób zastanawia się także , czy forma posiadanej umowy z pracodawcą /zleceniodawcą ma realny wpływ na rodzaj formularza podatkowego?

Tutaj z pomocą przychodzi jak zwykle niezawodny PITy 2013 Program, który informuje, iż rodzaj posiadanej umowy z płatnikiem (pracodawcą) nie ma wielkiego znaczenia. Istotny jest wybór opodatkowania. Domyślnym rodzajem opodatkowania zawsze będą zasady ogólne. Jeśli podatnik prowadzi swoją działalność gospodarczą a dodatkowo jest zatrudniony u innego przedsiębiorcy, to ma możliwość wyboru opodatkowania - w formie ryczałtu lub na zasadach ogólnych.

Czy PIT-36L pozbawia mnie prawa do ulgi remontowej w PIT-37 - w ramach rozliczeń PITy 2014 składam dwa zeznania podatkowe

Ulga remontowa już pewien czas temu została wykreślona z katalogu ulg i odliczeń, z jakich mogą korzystać polscy podatnicy, składając swoje zeznanie pit 2013. Niemniej ulgi budowlane, które obowiązywały w latach ubiegłych, również można uwzględnić niekiedy w ramach rozliczenia PITy 2013. Dzieje się tak dlatego, że wielu podatników nabyło prawo do ulgi budowlanej w latach ubiegłych i może ją w dalszym ciągu odliczać. Pomocny w tym okaże się niewątpliwie PITy 2013 program, który wskaże, kto może skorzystać z ulgi remontowej, a kiedy będzie to niemożliwe.

Podstawowe zasady zastosowania ulgi budowlanej

Zeznanie pit 2014 polskiego podatnika będzie mogło uwzględniać ulgę budowlaną nabytą w latach ubiegłych, z takich tytułów jak:

  • Remont i modernizacja budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego (stąd nazwa ulgi remontowej),
  • Spłata odsetek od kredytu mieszkaniowego lub pożyczki mieszkaniowej,
  • Spłata kredytu z odsetkami z lat 1992-1993 przeznaczonego na cele mieszkaniowe.

Korzyści dla podatnika wynikające z rozliczenia na druku PIT 37 - PITy 2014 Program z kompletem druków

Rozliczając się na zasadach ogólnych, zachowujemy prawo do wszelkich ulg podatkowych, z czego nie mogą na przykład cieszyć się tak zwani „liniowcy”. Wielu podatników, a także i ekspertów z tematyki podatkowej i skarbowej, pozostaje zdania, iż PITy 2014 program ułatwia sprawę. Aplikacja w prosty i jasny sposób przeprowadza nas przez skomplikowane na pozór tabele zeznania podatkowego.

Mój mąż rozlicza się z PIT37, ja prowadzę swoją działalność - czy można rozliczyć się łącznie z PIT36, informuje PITy 2014 Program

Sytuacja, w której jedno z małżonków jest zatrudnione na etacie, podczas gdy drugie prowadzi własną działalność, jest częsta. Wspólne rozliczanie się małżonków, to okazja do zaoszczędzenia nie tylko pieniędzy, ale i czasu. Warto zatem wiedzieć, czy w opisywanych okolicznościach małżeństwu przysługuje prawo do rozliczania się z fiskusem wspólnie.

Okazuje się, że w podanej sytuacji wspólne wypełnienie PIT 2014 będzie możliwe. Formularz PIT-36 przeznaczony jest bowiem zarówno dla podatników rozliczających się indywidualnie, jak i łącznie z małżonkiem.

Formularz PIT-37 - najczęstszy druk podatkowy

W Polsce spora grupa podatników pozyskuje dochody za pośrednictwem płatników - pracodawców, czy świadczeniodawców. Dlatego też druk podatkowy PIT-37 w ich przypadku jest właściwym formularzem na zestawienia pity. Generalnie, formularz PIT-37 przeznaczony jest dla wszystkich podatników, którzy w poprzednim roku podatkowym uzyskiwali dochody opodatkowane na zasadach ogólnych, według dwustopniowej skali podatkowej - 18 i 32%, a ponadto dochody te były pozyskiwane za pośrednictwem płatnika.